Athlete Handicaps 2017

Athlete handicaps sorted by race below – head to VAL WEBSITE  to sort by athlete.

Event First Last From Handicap
Gift Hotel Arthur Postle Handicap – 70m        
  Khan Marr WILLIAMSTOWN 1
  Jacob Despard LINDISFARNE 1.75
  Luke Stevens TARNEIT 2
  Matt Carter Mornington 2.25
  Nathan Riali YALLAMBIE 2.5
  Bryce Teo WATERFORD 2.75
  Spencer Browne SCORESBY 3.25
  Brendan Matthews Palmerston 3.5
  Nicholas Repalust RINGWOOD 3.5
  Nick MacGibbon PEECHELBA 3.5
  Liam Moss GLEN OSMOND 3.5
  Luke Eckford TENAMBIT 3.75
  Adam Gilmore Mulgrave 4
  Antwone Atkins Frankston 4
  Jack Norris Black Forest 4
  Daniel Sonsini WANTIRNA 4
  Damien Tutt Miami 4
  John Howe Bellerive 4
  Caleb Grimley Wurtulla 4
  Leonard King Pyrmont 4
  Joseph Williamson Caloundra 4
  Jade Cooper Northcote 4
  Nicholas van Gelder Strathfield 4
  Jasper Nettlefold Rye 4.25
  Jason Polglase Rutherford 4.25
  Callum Abbott Primrose Sands 4.5
  Tim Eschebach THORNTON 4.5
  Tim Rooke Pascoe Vale 4.5
  Andrew Robinson Riverside 4.5
  James Woodgate tingalpa 4.5
  Christopher Tetaz Bulleen 4.5
  Brendan Madeira Eastlakes 4.5
  Matthew Soroczynski Narre Warren North 4.75
  Bros Kelly HASTINGS 4.75
  Conor Loughnan Tanwaha 4.75
  Cam Dunbar RINGWOOD EAST 4.75
  Timothy Delahunty CARRARA 5
  Duncan Watt Oyster Bay 5
  Taj Westworth Mornington 5
  Ted Belcher BUDERIM 5
  Tom Roberts South yarra 5
  Michael Hanna Connells Point 5
  jacob knight Theodore 5
  Toby Horne Randwick 5
  Brandon Clark Midway Point 5
  Laurent Stewart CRONULLA 5
  Kyle Grubnic Mangerton 5
  Ronan Berne Sunbury 5
  Jack Newman LARGS 5.25
  Thomas Moloney Ballarat North 5.25
  Edward Gates Highclere 5.25
  Chris Vi St Albans 5.5
  Callum James Caulfield North 5.5
  Noah Geleris CAMPBELL 5.5
  Kyle Perrin Ringwood North 5.5
  Luke Whitney BRIDGEWATER 5.5
  Mitchell Tucker Warradale 5.5
  Kieran Gordon Broadbeach 5.5
  Tom Griffin Box Hill North 5.75
  Jarrod Lindner Thurgoona 5.75
  Mohamad Zeed CHADSTONE 5.75
  Jayden Gilfillan Varsity Lakes 6
  Tom Noden EAGLEHAWK 6
  Matthew Murray Alfords Point 6
  Jake Miocic Ararat 6
  Max Hagicostas Henley Beach 6
  Ben Kirk Hawthorn 6
  Callum Kirsopp Winchelsea South 6
  Harry Mulcahy Ballarat 6
  Joshua Tiu Doncaster 6
  Rhys Gillson craigieburn 6
  Lewis Abdul Moana 6
  Bailey Squire Buninyong 6
  Kristerfer Kardakovski EPPING 6
  Andrew Williams Toorak 6
  Andrew Campbell ELTHAM 6
  Evan Jarvis THORNLIE 6
  Oliver Wurm TOORAK 6.25
  Mason Keast DELACOMBE 6.25
  Tom Newman Largs 6.25
  Darren Whittaker ELWOOD 6.25
  Shaun Hargreaves Werribee 6.25
  JARROD WHITTAKER JIMBOOMBA 6.25
  Daniel Richardson CROYDON HILLS 6.25
  Jason Bailey PAKENHAM 6.25
  Brady Lehmann LAVINGTON 6.25
  mark harper west preston 6.5
  Corey Williams Lilydale 6.5
  Shaun Taylor PAKENHAM 6.5
  Harrison Kerr PARK ORCHARDS 6.5
  Matt Perry Newcastle 6.5
  Jack Fildes Broadbeach Waters 6.5
  Nicholas Antonino North Croydon 6.5
  Dion Paull Croydon 6.5
  Riley Taylor Ararat 6.75
  Mathew Currie Runaway Bay 6.75
  Michael Bull melbourne 6.75
  Hamish Adams CROYDON NORTH 6.75
  Rupert Lugo Forest Hill 6.75
  Chris Diegan WILLIAMSTOWN 6.75
  Will Kerr PARK ORCHARDS 7
  Jack Armour NEWTOWN 7
  Cassidy Dorian Alberton 7
  David Gross HAPPY VALLEY 7
  Nikolas Doumas Eltham 7
  Tom Paavola NARARA 7
  Vic Sharma Winston Hills 7
  Jake Ireland South Warrandyte 7.25
  Melissa Breen Bruce 7.25
  Bradley Schutz FLAGSTAFF HILL 7.25
  Nathan Livitsanos Ballarat East 7.25
  Thomas Yeung STRATHMORE 7.25
  David Flood Lavington 7.25
  thibaud bertelli Southbank 7.5
  John Cara EAST DONCASTER 7.5
  Koffi Agbaleti GOODNA 7.5
  Darcy Ireland South Warrandyte 7.5
  Gareth Houley Windsor 7.5
  Matthew Beckenham BELCONNEN 7.5
  Richard Brown BALMORAL 7.5
  Noddy Angelakos EAST KEILOR 7.5
  Jarrad Dartnall DERNANCOURT 7.5
  Peter O’Dwyer BALLARAT 7.75
  Aidan Green Blackburn 7.75
  Charlie Moran RESERVOIR 7.75
  Dun Rilloraza Black Hill 8
  Zach McFarlane Ararat 8
  Jake Ryder THORNTON 8
  Mitchell White Montmorency 8
  Nicholas Florio Donvale 8
  Walter Pasquali WANGARATTA 8
  Daniel Flesfadar PORT NOARLUNGA SOUTH 8.25
  Dean Wiggins Lower Templestowe 8.25
  TIM ROSEN BENTLEIGH EAST 8.25
  Craig Mair melbourne 8.25
  Mitchell Palmer LAVINGTON 8.25
  Samuel Grouios ALTONA 8.25
  ELVIS CROSS REDAN 8.5
  Tim Potter WYNYARD 8.5
  Simon Crichton HALLS HEAD 8.5
  Scott Rowsell Eltham North 8.75
  Adrian Burke MOUNT HELEN 8.75
  Blake Bailey PAKENHAM 9
  Carrick Gill-Vallance Lavington 9
  Angus Burns ararat 9
  Luke Mitchell HEATHMONT 9
  Hana Basic Box hill south 9.25
  Stephen McCulloch Alfredton 9.5
  Ryan Clohessy RUTHERGLEN 9.5
  Simon Carey ROWVILLE 9.5
  Beau Tran Kingsbury 9.75
  Jay Blake CRAIGIEBURN 10
  Martin Horne RANDWICK 10
  Robert Adin MALVERN 10.25
  Todd Ireland South Warrandyte 10.25
  Joanna Potter Mt Hicks 10.5
  Courtney Leary RICHARDSON 10.5
  Nikki Venardos Holmview 10.5
  Nathalie Avery Brooms Head 10.5
  Brendan Boyle Berwick 10.75
  Riarne Bullock Algester 10.75
  Tom Morehouse Brighton East 11
  Julian Fawcett Balnarring 11
  Stephanie Richards Maidstone 11
  Daniel Martin BALLARAT 11
  Brittanny Brymer Palm Beach 11.5
  Peter Biggs ALDGATE 11.75
  John Hilditch ALTONA 11.75
  Abby Chapman ULVERSTONE 12
  Emma Rosentreter Hope Island 12
  Sarah Blizzard bruce 12.25
  Baylee O’Connor Camberwell 12.5
  Keely Henderson South Morang 12.5
  deni O’Connor Camberwell 12.5
  Brian Wright MALABAR 13.25
  Rick Trusler Caroline Springs 13.5
  Kirsty Stevens TARNEIT 14
  Kate Jones Durham. Lead 14
  Kev Matthews KALEEN 14
  Karlee Bailey PAKENHAM 14
  Laura-Jane Hilditch Altona 14
  Richard Norris Coorparoo 14
         
100m Under 17 Boys        
  Aaron Leferink Cheltenham 1.5
  Elijah Cross Redan 5
  Maki Loukeris Templestowe Lower 5
  Blaze Dorian Alberton 5.25
  Callum Abbott Primrose Sands 5.75
  Max Hagicostas Henley Beach 6
  Angelo Litras Ballarat 6.5
  James Simpson Woodville Park 8
  Kian Bird North Haven 8.5
  Ben Della Bosca Box Hill North 8.5
  Lachlan Grubb Greenwith 9.5
  Luke Mitchell HEATHMONT 9.5
  Hugh Parrott Park Orchards 10
  Seth Sullivan Mornington 10
  Matt Dinan Melbourne 10
  macio nash Ballarat 10.5
  lachlan opie echuca 10.5
  Ronan Berne Sunbury 10.75
  Aidan Green Blackburn 10.75
  Sam Clark Caulfield South 10.75
  Taj Westworth Mornington 10.75
  Zach Lane Frankston 10.75
  Jake Ireland South Warrandyte 11
  Sean Antrobus Cardigan 11
  Nicholas Antonino North Croydon 11.5
  jack kingsnorth Henley Beach South 12.75
  Darcy Ireland South Warrandyte 14.25
  Bayley Drummond BALLARAT 14.5
  Daniel Quattrone Preston 15.5
  Lochlan Jouvelet Cranborne North 16.25
  Lachlan Coulson Bentleigh 16.5
  David Zipevski Altona Meadows 17
  Angus Burns ararat 17.5
  Will Oglethorpe Blackburn 18.25
  Campbell Drummond Ballarat 20
  Jack Beer Rowville 20.75
  Leo Pilkington Altona north 22
  Casey Mills KOO WEE RUP 24.5
  Sebastian Jurado Sellicks Beach 25
  Matthew Noden Junortoun 27.5
         
100m Under 17 Girls        
  Mia Gross Torquay 0
  Sienna Fighera Brighton East 3.75
  Talia Martin BALLARAT 4.5
  Stephanie Richards Maidstone 4.75
  Hannah Duncan Vermont 5.5
  Clare De Salis Curtin 6.75
  Jess Lehmann Alfredton 7.25
  Ella Randazzo Gymea Bay 8.25
  Jasmine Fassoulis murrumbeena 9
  keely sykes MIRANDA 9.5
  hayley waters engadine 9.75
  Ella Squire Buninyong 10.25
  April Potter Mt Hicks 10.5
  Olivia Gross Torquay 10.75
  Liv Ryan Donvale 11
  Emily Bertacco Box Hill North 11
  Tamia Giardini Lilli Pilli 11.5
  Rachel O’Brien Ringwood North 13
  Macy Wight Hastings 13
  Chiara Dickins gisborne 13
  Natalie Brooks Vale Park 13.25
  Tiana Shillito BROWN HILL 14
  Kate Blennerhassett Mooroolbark 14.25
  Caitlyn Nicholson Moyston 14.5
  Lucy McCreedy Warrandyte South 15.25
  Charlie Guillou Sedgwick 15.25
  Danielle Segedinski Ararat 15.5
  Lilly Ryan-Brown Ballarat 15.5
  Meg Lehmann Alfredton 16
  Monique Scott Ararat 16
  Alice Astbury Tatyoon 16
  AMELIA CROSS REDAN 17
  deni O’Connor Camberwell 17
  rachel jackson Darley 18
  claire hurley Heathmont 18.75
  Alex Tzilantonis Ferntree Gully 19
  Keely Shillito Brown Hill 20
  Georgia Mason Bonbeach 20.25
  Elouise Kerr Park Orchards 22
         
Nectar Farms Bill Howard Handicap – 100m        
  Dominic Mah Little Bay 0
  Leonard King Pyrmont 2
  Mathew Currie Runaway Bay 2.5
  Kieran Gordon Broadbeach 2.5
  Damien Tutt Miami 3
  jacob knight Theodore 3
  Bradley Jones Chisholm 3
  Matthew Gambetta Torquay 3
  Samuel Ellen Gisborne 3
  Maki Loukeris Templestowe Lower 3
  Blaze Dorian Alberton 3.25
  Callum Abbott Primrose Sands 3.75
  Matthew Soroczynski Narre Warren North 4
  Max Hagicostas Henley Beach 4
  Angelo Litras Ballarat 4.5
  Adam Gilmore Mulgrave 5
  Rory Plant Moorabbin 5
  Thomas Yeung STRATHMORE 5.25
  Tom Griffin Box Hill North 5.5
  Adam Burchell Wangaratta 5.5
  Ben Kirk Hawthorn 6
  Caleb Grimley Wurtulla 6.25
  Koffi Agbaleti GOODNA 6.25
  Riley Taylor Ararat 6.5
  Will Kerr PARK ORCHARDS 6.75
  Bailey Squire Buninyong 7
  Alex Webb Blackburn South 7
  Jade Cooper Northcote 7.25
  Dun Rilloraza Black Hill 7.5
  thibaud bertelli Southbank 7.5
  Lachlan Grubb Greenwith 7.5
  Joseph Williamson Caloundra 7.75
  Matt Perry Newcastle 7.75
  Stefan Voorham Yarraville 8
  Nicholas Florio Donvale 8
  Rory Nunn Wendouree 8
  Mitchell White Montmorency 8
  Seth Sullivan Mornington 8
  Matt Dinan Melbourne 8
  Jake Ireland South Warrandyte 8.25
  Tom Roberts South yarra 8.25
  Aidan Green Blackburn 8.25
  macio nash Ballarat 8.5
  Michael Bull melbourne 8.5
  Sam Clark Caulfield South 8.75
  Hayden Petherick Somerton park 9
  Dean Wiggins Lower Templestowe 9
  Andrew Williams Toorak 9
  Mark Giglio PASCOE VALE SOUTH 9
  Nathan Livitsanos Ballarat East 9.25
  Tim Knight Wright 9.25
  Nicholas Antonino North Croydon 9.5
  Isaac Buratto Templestowe 10
  Jason Blood Mt Clear 10
  Harry Mulcahy Ballarat 10.5
  Nikolas Doumas Eltham 10.5
  Gareth Houley Windsor 10.75
  Liam Hanrahan Navigators 10.75
  Toby Horne Randwick 11
  Daniel Quattrone Preston 11.5
  Olivia Fien TWEED HEADS 11.75
  Darcy Ireland South Warrandyte 12.25
  Eliza O’Donnell Melbourne 12.25
  Adrian Burke MOUNT HELEN 12.5
  Elizabeth Forsyth Tugun 12.5
  Nathalie Avery Brooms Head 12.75
  Stephen McCulloch Alfredton 12.75
  Alec Wiltshire BUNINYONG 13
  Zach McFarlane Ararat 13.25
  Loren London Robina 13.5
  Steven Coulson Bentleigh 13.75
  Hannah Duncan Vermont 13.75
  Angus Burns ararat 14
  Natalie Roberts Burleigh Waters 14
  Lachlan Coulson Bentleigh 14.5
  Caitlin Banner Burleigh Waters 14.75
  Cleo Anderson BUNINYONG 15
  Virginia Stasyszyn Perth 15
  Bridget Powell AREEGRA 15
  Melissa Webb Blackburn South 15.25
  Kelsey Williams Wangaratta 15.75
  Jemma McDowell Hoppers Crossing 16
  DOMINIC CONDELLO MOONEE PONDS 16.25
  Ella Squire Buninyong 17.25
  April Potter Mt Hicks 17.5
  Kathryn O’Dwyer BALLARAT 18
  Campbell Drummond Ballarat 18
  Sylvie Bischof Kew 18
  Macy Wight Hastings 18.25
  Baylee O’Connor Camberwell 18.25
  Dani Pike Hurstbridge 18.25
  Ashleigh Hamilton GREENSBOROUGH 19
  Hannah Duynhoven Warrnambool 19
  Caitlyn Nicholson Moyston 19.5
  Kirsten Fantinel Camden Park 20
  AMELIA CROSS REDAN 20
  Lucy McCreedy Warrandyte South 20
  deni O’Connor Camberwell 20
  Bethany Simpson INVERMAY 20
  Joanna Potter Mt Hicks 20
  claire hurley Heathmont 20
  Michelle Young Croydon 20
  Alice Astbury Tatyoon 20
  Tiana Shillito BROWN HILL 20
  Elouise Kerr Park Orchards 20
  Nikki Bedworth Naracoorte 20
  Lilly Ryan-Brown Ballarat 20
  Jemma Clayton Lancefield 20
         
Dulkeith Computer Solutions Hank Neil Masters’ Handicap – 100m        
  Cam Dunbar RINGWOOD EAST 1.5
  Paul Tancredi ESSENDON 1.75
  Noddy Angelakos EAST KEILOR 2.5
  Matthew Eddy NARRE WARREN 2.5
  Darren Whittaker ELWOOD 4
  Simon Crichton HALLS HEAD 5
  Cameron Yorke CROYDON NORTH 5
  Jonathan Stefaniak Hughes 5
  grant mcdonald gold coast 5
  mark harper west preston 5.5
  Peter O’Dwyer BALLARAT 6
  Craig Mair melbourne 6.5
  Tim Potter WYNYARD 6.75
  Rob Lehmann Alfredton 6.75
  Marcus Cooper ARARAT 6.75
  Daniel Flesfadar PORT NOARLUNGA SOUTH 6.75
  Scott Rowsell Eltham North 8
  Sandor Kazi Brunswick 8
  Matthew Beckenham BELCONNEN 8.25
  Jonathon Rogers LYSTERFIELD 8.25
  Shane Quinn RICHMOND 8.5
  Martin Horne RANDWICK 8.75
  John Cara EAST DONCASTER 9
  Rodney Mathews BUNINYONG 9.25
  Daniel Martin BALLARAT 9.25
  Arron Downes AIRPORT WEST 9.25
  Walter Pasquali WANGARATTA 9.5
  Robert Adin MALVERN 9.5
  Ross Nitschke HALLET COVE 10.25
  Stephen McCulloch Alfredton 10.25
  Aaron Pooley SPOTSWOOD 10.75
  David Polichovski Seaford 11
  Julian Fawcett Balnarring 11
  Todd Ireland South Warrandyte 11.75
  Evan King ALFREDTON 11.75
  Brendan Boyle Berwick 12
  John Hilditch ALTONA 12
  Peter Biggs ALDGATE 12
  Neil Brennan BRIGHTON 12
  Scott Shillito BROWN HILL 12.25
  Tom Morehouse Brighton East 12.25
  Mark Burns Bellevue Heights 12.5
  Adrian Fury ALBURY 12.5
  Ali Saliu SELLICKS BEACH 12.5
  Steven Coulson Bentleigh 12.75
  ELVIS CROSS REDAN 12.75
  Andrew Drummond BALLARAT 13.25
  Cameron White Blackwood 13.5
  Brian Wright MALABAR 14
  Martin Barrow BLACK ROCK 14.25
  Rick Trusler Caroline Springs 15
  Phillip Polglase Chisholm 15
  Grant Reid Metford 15
  Michael Eschebach THORNTON 15
  Jacqui McCann REDAN 15.75
  Kev Matthews KALEEN 15.75
  Richard Norris Coorparoo 15.75
  Jeff Sargent BALLARAT 16
  Michael Carney PASCOE VALE SOUTH 16
  Brendan Golden Hahndorf 16.75
  Gerard Adams Croydon North 18.25
  Richard Wearmouth Warrnambool 18.75
  Rebecca Foster MOUNT SAINT THOMAS 20
  Katanya Callins Glenelg South 20
  Craig Lancaster DONVALE 20
  Anne Fiedler HEALESVILLE 20.5
  Mark Howson GILLES PLAINS 22
  Tony O’Shea Dandenong 23
  Brendan Bailey Pakenham 24
  Sonya Pollard MOUNT WAVERLEY 24.25
  Dale Jones WELLINGTON 25
  Gaelyne Kenshole Hurstbridge 25
  Arthur Ince TEESDALE 26
  Mandy Emmett The Basin 27
  Gary Mahon Trentham 28.75
  Martin Armour NEWTOWN 28.75
  Elissa Ward PRESTON 29.75
  Vicki Matthews KALEEN 30
  Julie Hovey ALBURY 30
  Angela Wilson SANDRINGHAM 30
         
Stawell Athletic Club Stawell Gift – 120m        
  Mitchell Williams TUGUN 0
  Joel Bee Maribrynong 1.5
  Jordan Caldow Miami 2.25
  Luke Stevens TARNEIT 2.25
  Matt Carter Mornington 3.5
  Ryan Bedford Robina 3.5
  Tjimarri Sanderson-Milera Palm beach 3.75
  Jacob Despard LINDISFARNE 3.75
  Will Johns SOUTH CAUFIELD 4
  Isaac Dunmall EAST BRISBANE 4
  John Howe Bellerive 4.5
  Ryan Atkins WEST LAKES SHORE 4.5
  Will Roberts Petersham 4.5
  Michael Romanin PRESTON 4.75
  Nathan Riali YALLAMBIE 4.75
  Andrew Robinson Riverside 5
  Liam Moss GLEN OSMOND 5.5
  Gary Finegan SUNNYBANK 5.5
  Andrew Imlah Wynnum 5.5
  Jojo Kwenin St Kilda 5.5
  Mitchell Pateman Ulmarra 5.5
  Spencer Browne SCORESBY 5.5
  Nicholas Repalust RINGWOOD 5.75
  Leonard King Pyrmont 5.75
  Ryan Mcnamara Watsonia 5.75
  Hugh Parrott Park Orchards 6
  Joseph Williamson Caloundra 6
  Joshua Perdrisat Grovedale 6
  Dominic Mah Little Bay 6
  Tim Rooke Pascoe Vale 6
  Harrison Hunt wynn vale 6
  Darby Desmond Deepdene 6
  Nicholas van Gelder Strathfield 6
  Tim Knight Wright 6
  Adam Gilmore Mulgrave 6
  Caleb Grimley Wurtulla 6
  Jake Hilson WHITE HILLS 6.25
  Duncan Watt Oyster Bay 6.25
  James Woodgate tingalpa 6.25
  Leigh Bennett Hamilton 6.25
  Jason Polglase Rutherford 6.5
  Callum Abbott Primrose Sands 6.5
  Jovan Hubana Morley 6.5
  Kieran Gordon Broadbeach 6.5
  Brendan Madeira Eastlakes 6.5
  Lachlan Little Kensington 6.5
  Jade Cooper Northcote 6.5
  Scott Andrews Perth 6.5
  Kyle Perrin Ringwood North 6.5
  Aaron Leferink Cheltenham 6.5
  Bradley Jones Chisholm 6.5
  Corey Baker Black Hill 6.5
  Michael Fitzgerald Benalla 6.5
  RYAN ILETT Woronora Heights 6.5
  Timothy Delahunty CARRARA 6.5
  Bryce Teo WATERFORD 6.5
  Jasper Nettlefold Rye 6.5
  Paul Tancredi ESSENDON 6.75
  Brendan Matthews Palmerston 6.75
  Joshua-Clark Hollingsworth Upper Kedron 7
  Stefan Voorham Yarraville 7
  Kyle Grubnic Mangerton 7
  Caleb Byrt Ballarat 7
  Lewis Abdul Moana 7
  Luke Eckford TENAMBIT 7
  Matthew Soroczynski Narre Warren North 7
  Michael Hanna Connells Point 7
  Thomas Moloney Ballarat North 7
  Aidan Green Blackburn 7
  Jack Newman LARGS 7
  Tim Eschebach THORNTON 7
  Seth Sullivan Mornington 7
  Matthew Gambetta Torquay 7
  Sean Antrobus Cardigan 7
  Christopher Tetaz Bulleen 7.25
  Conor Loughnan Tanwaha 7.25
  Nick MacGibbon PEECHELBA 7.25
  Liam Procaccino BALLARAT NORTH 7.25
  Jack Norris Black Forest 7.25
  James Vine MALVERN 7.25
  Brandon Clark Midway Point 7.5
  Tom Newman Largs 7.5
  Dale Woodhams Mawson Lakes 7.5
  jacob knight Theodore 7.5
  Angelo Litras Ballarat 7.5
  Kevin Brittain GROVEDALE 7.5
  Edward Ware Doncaster East 7.5
  Bailey Squire Buninyong 7.5
  Matthew Rizzo Langwarrin 7.5
  Noah Geleris CAMPBELL 7.5
  Laurent Stewart CRONULLA 7.5
  Andrew Boudrie ALTONA 7.5
  Carl Morehouse Brighton East 7.5
  Edward Gates Highclere 7.75
  Luke Whitney BRIDGEWATER 7.75
  Jack Armour NEWTOWN 7.75
  Harrison Kerr PARK ORCHARDS 7.75
  Daniel Sonsini WANTIRNA 7.75
  Lachlan Sheffield FULHAM 8
  Jack Fildes Broadbeach Waters 8
  Ben Kirk Hawthorn 8
  Callum Kirsopp Winchelsea South 8
  Nikolas Doumas Eltham 8
  Josh Eschebach Redfern 8
  Mitchell Tucker Warradale 8
  Matthew Eddy NARRE WARREN 8
  Oliver Wurm TOORAK 8.25
  Matthew Murray Alfords Point 8.25
  Bros Kelly HASTINGS 8.25
  Rhys Gillson craigieburn 8.25
  Shaun Hargreaves Werribee 8.25
  Ted Belcher BUDERIM 8.25
  Hamish Adams CROYDON NORTH 8.25
  Evan Jarvis THORNLIE 8.5
  Mathew Currie Runaway Bay 8.5
  Jayden Gilfillan Varsity Lakes 8.5
  JARROD WHITTAKER JIMBOOMBA 8.5
  Stuart Aberdein Brown Hill 8.5
  Tom Griffin Box Hill North 8.5
  Doug Greenough Kew East 8.5
  Shaun Taylor PAKENHAM 8.5
  Nathan Livitsanos Ballarat East 8.5
  Daniel Richardson CROYDON HILLS 8.75
  Hayden Rothe Adelaide 8.75
  Rory Plant Moorabbin 8.75
  Michael Bull melbourne 9
  Max Punchihewa EPPING 9
  Jordan Tronnolone TEA TREE GULLY 9
  MATT BURLEIGH CROYDON HILLS 9
  Robert Spencer North Melbourne 9
  thibaud bertelli Southbank 9
  Joshua Tiu Doncaster 9
  Dominic Hoskins ALBION 9
  CONNOR VERRALL Brighton 9
  Jack Doderico Glengarry 9.25
  Cam Dunbar RINGWOOD EAST 9.25
  DANIEL STEINHAUSER THURGOONA 9.5
  Samuel Grouios ALTONA 9.5
  Jason Bailey PAKENHAM 9.5
  Matt Perry Newcastle 9.5
  Charlie Moran RESERVOIR 9.75
  Blake Bailey PAKENHAM 9.75
  Ryan Camille WHEELERS HILL 9.75
  Koffi Agbaleti GOODNA 9.75
  Callum James Caulfield North 9.75
  Chris Vi St Albans 9.75
  Mason Keast DELACOMBE 9.75
  Leigh Phelan BRIGHTON 9.75
  Tom Paavola NARARA 9.75
  Dion Paull Croydon 9.75
  Peter O’Dwyer BALLARAT 10
  Bradley Schutz FLAGSTAFF HILL 10
  Daniel Reeves BURNIE 10
  David Gross HAPPY VALLEY 10
  Nick Magree FERNTREE GULLY 10
  Jake Ryder THORNTON 10
  Lachlan Taylor Taylors Lakes 10
  Andrew Campbell ELTHAM 10
  Kristerfer Kardakovski EPPING 10
  Simon Crichton HALLS HEAD 10
  Jarrad Dartnall DERNANCOURT 10
  Ryan Clohessy RUTHERGLEN 10
  Darren Whittaker ELWOOD 10
  Ryan Hoffman EAST NERANG 10
  Chris Diegan WILLIAMSTOWN 10
  Gareth Houley Windsor 10
  Corey Williams Lilydale 10
  Michael Voumard ARMADALE 10
  grant mcdonald gold coast 10
  Richard Brown BALMORAL 10
  Mark Hignett TORQUAY 10
  Vic Sharma Winston Hills 10
  Misha Lizoguboff Adelaide 10
  Bikramjeet Singh Coburg North 10
         
Australia Post Strickland Family Women’s Gift – 120m        
  Toea Wisil Varsity Lakes 0
  Melissa Breen Bruce 0.25
  Zoe Hobbs Auckland 2.5
  MADDIE COATES HURSTBRIDGE 3
  Hana Basic Box hill south 3.5
  Julia Phillips Como 3.75
  Jessica Payne WONGA PARK 3.75
  Elly Graf Yowie Bay 3.75
  Mia Gross Torquay 3.75
  Olivia Eaton Surfers Paradise 4
  Kendra Hubbard MALVERN 4.25
  Lauren Wells FLYNN 4.25
  Holly Dobbyn BALLARAT NORTH 4.25
  Kiara Reddingius COMO 4.5
  Grace O’Dwyer BALLARAT 5
  Angela Byrt MARSHALL 5.25
  Lynette Viney Berri 5.25
  Tara Domaschenz Newington 5.25
  Amie Mittiga FLAGSTAFF HILL 5.5
  Sarah Blizzard bruce 5.5
  Kayla Bunevicius BAYSWATER 5.5
  Sophie Taylor Pascoe Vale 5.75
  Lesley Scanlan Tingalpa 6
  Elise Baldwin Torrumbarry 6.5
  Imogen Russell Revesby heights 6.5
  Natalie Roberts Burleigh Waters 6.5
  Emily Sharpe wonga park 6.5
  Tierra Exum SEABROOK 6.5
  Elizabeth Forsyth Tugun 6.5
  hayley waters engadine 6.5
  Caitlin Banner Burleigh Waters 6.5
  Sienna Fighera Brighton East 6.5
  Merissa Colledge Mount Louisa 6.5
  Natassia Messent North Brighton 6.75
  keely sykes MIRANDA 7
  Zara Keca Hillside 7
  Abby Chapman ULVERSTONE 7
  Ella Randazzo Gymea Bay 7
  Nicole Reynolds Warrandyte 7
  Talia Martin BALLARAT 7
  Stephanie Richards Maidstone 7.25
  Joanna O’Connell Doncaster 7.5
  Samantha O’Connell Doncaster 7.5
  Ebony Lane Frankston 7.5
  Riarne Bullock Algester 7.5
  Tamia Giardini Lilli Pilli 7.5
  Alexandra Kanowski Mount Louisa 7.5
  Chelsea Thompson Mount Evelyn 7.5
  Keely Henderson South Morang 7.75
  Olivia Fien TWEED HEADS 7.75
  Molly Farmer Brooklyn Park 7.75
  Katie Moore KILSYTH 8
  ELIZABETH RUACH NORTH MEBOURNE 8.25
  Loren London Robina 8.5
  Skyla Lauch ROSEBUD 8.5
  Taylah Perry Wantirna 8.5
  Yvette Koso SEABROOK 8.5
  Caitlin Hawks NATHALIA 8.5
  Olivia Goder ROWVILLE 8.5
  Mikayla Round ABERFOYLE PARK 8.5
  Nikki Venardos Holmview 8.5
  Tara Angell TERRIGAL 8.75
  Laura-Jane Hilditch Altona 8.75
  Bridget Powell AREEGRA 9
  Clare De Salis Curtin 9
  AMELIA CROSS REDAN 9
  Stella McNamara Seddon 9
  Davina Strauss SYDNEY 9
  Laura Downie Riverside 9.25
  Sophia Power Townsville 9.25
  Hannah Duncan Vermont 9.5
  Ella Squire Buninyong 9.5
  Madelene Koeleman St. Albans 9.5
  Kelsey Williams Wangaratta 9.5
  Lauren Edwards MODBURY NORTH 9.5
  Kate Monks Glengowrie 9.5
  Tori West Idalia 9.75
  Kate Jones Durham. Lead 9.75
  Brittanny Brymer Palm Beach 9.75
  Lauren Jauncey Gorringe SANDY BAY 10
  Ali Wright Torrens Park 10
  Jess Williams Adelaide 10
  Stephanie Mundy Ross Creek 10
  Genevieve Brooks Vale Park 10.25
  Lily Micklethwait Bedford park 10.5
  Kathryn O’Dwyer BALLARAT 10.5
  Jemma McDowell Hoppers Crossing 10.5
  Michelle Cockerell Margate 10.5
  Breeana Walker Mt Evelyn 10.5
  Eleni Gilden SOUTH MELBOURNE 10.75
  Kellie Symons Pasadena 10.75
  Emma Rosentreter Hope Island 10.75
  Grainne Henry Glenelg East 11
  Christine Gates Kaleen 11
  Courtney Leary RICHARDSON 11
  deni O’Connor Camberwell 11
  Karly Tafft RUTHERGLEN 11
  Georgia Mason Bonbeach 11
  Kirrily Burnett elsternwick 11
  Rebecca Foster MOUNT SAINT THOMAS 11
  Emma Yates MERMAID WATERS 11
  Rosamond Gilden SOUTH MELBOURNE 11
  Emily Bell Wagga Wagga 11
  Kirsty Stevens TARNEIT 11
  Rachael Carnegie KALEEN 11
  Angela Phillips EAST MALVERN 11
  Gemma Fairclough THE GAP 11
  Kayla Lemm Eden Hills 11
  Jessica Farrugia BROADFORD 11
  Alex Tzilantonis Ferntree Gully 11
  Ellie Nagle East Cannington 11
  Rachel O’Brien Ringwood North 11
  Emily Bertacco Box Hill North 11
  Catherine Hannell Bushland Beach 11
  Dani Pike Hurstbridge 11
  Bethany Simpson INVERMAY 11
  Liv Ryan Donvale 11
  Virginia Stasyszyn Perth 11
  LAUREN KEATING BUFF POINT 11
  Julie Hovey ALBURY 11
  Demi Axford ALDGATE 11
  Baylee O’Connor Camberwell 11
  CARA BOUSTEAD MARIBYRNONG 11
  Karlee Bailey PAKENHAM 11
  Kimberley Geelan ACTON PARK 11
  Sarah Doran Oak Flats 11
  Hannah Duynhoven Warrnambool 11
  Loryn Savoia Springhill 11
  Niamh Henry Glenelg East 11
  Hettie Driscoll SEMAPHORE PARK 11
  Anna Pasquali WANGARATTA 11
         
Sertori & Co Masters’ Handicap – 300m        
  Cam Dunbar RINGWOOD EAST 0
  Paul Tancredi ESSENDON 3
  Simon Jackson BENTLEIGH 5
  Cameron Yorke CROYDON NORTH 7
  Shane Ezard Torquay 7
  Doug Greenough Kew East 8
  Jonathan Stefaniak Hughes 8
  Trent Hartshorne MIDDLE PARK 10
  Mark Giglio PASCOE VALE SOUTH 13
  Rob Lehmann Alfredton 15
  Peter O’Dwyer BALLARAT 16
  Tim Potter WYNYARD 17
  Arron Downes AIRPORT WEST 18
  Craig Mair melbourne 18
  Marcus Cooper ARARAT 19
  Tim Halpin Footscray 19
  Neil Brennan BRIGHTON 19
  Clint Anderson MITCHAM 20
  Justin Murphy Ashwood 20
  Darren Whittaker ELWOOD 20
  Craig Sanford Wheelers Hill 20
  Shane Quinn RICHMOND 21
  Aaron Pooley SPOTSWOOD 22
  David Morrissey Strathfieldsaye 22
  Rodney Mathews BUNINYONG 22
  Daniel Martin BALLARAT 22
  Daniel Flesfadar PORT NOARLUNGA SOUTH 23
  Scott Rowsell Eltham North 23
  David Haigh SANDRINGHAM 23
  David Page ELSTERNWICK 24
  Jonathon Rogers LYSTERFIELD 24
  Ross Nitschke HALLET COVE 26
  Tim Cherry BRIGHTON EAST 26
  Matthew Beckenham BELCONNEN 26
  Julian Fawcett Balnarring 27
  Scott Shillito BROWN HILL 27
  Walter Pasquali WANGARATTA 28
  Andrew Drummond BALLARAT 29
  ELVIS CROSS REDAN 29
  David Polichovski Seaford 29
  Anthony Fighera East Brighton 30
  Anthony Holbery Bentleigh East 30
  Grant Reid Metford 31
  Mark Burns Bellevue Heights 31
  Stephen McCulloch Alfredton 31
  Shane Buckingham WESTMEADOWS 31
  Mark Howard MITCHAM 31
  Tom Hecimovic Altona North 32
  Peter Biggs ALDGATE 32
  Evan King ALFREDTON 32
  Todd Ireland South Warrandyte 32
  Martin Barrow BLACK ROCK 34
  Cameron White Blackwood 34
  Greg Hilson WHITE HILLS 35
  Lauren Jauncey Gorringe SANDY BAY 35
  Steven Hurl CLIFTON HILL 35
  Steven Coulson Bentleigh 35
  Katie Moore KILSYTH 35
  Jacob Densley TERANG 35
  Darren Arthur Lysterfield 36
  Stephanie Mollica PASCOE VALE SOUTH 36
  Brendan Boyle Berwick 36
  Michael Carney PASCOE VALE SOUTH 37
  DOMINIC CONDELLO MOONEE PONDS 37
  Tom Morehouse Brighton East 38
  Brian Wright MALABAR 38
  John Hilditch ALTONA 39
  Ali Saliu SELLICKS BEACH 39
  Richard Mcmahon REYNELLA 39
  Jeff Sargent BALLARAT 40
  Carl Mcmeel WARRNAMBOOL 40
  Phillip Polglase Chisholm 42
  Peter O’Farrell MOONEE PONDS 44
  Adrian Fury ALBURY 44
  Wayne James VERMONT 44
  Gerard Adams Croydon North 45
  Wayne Dalziel Wallington 47
  Brendan Golden Hahndorf 48
  Michael Eschebach THORNTON 48
  Paul Frusher WARRNAMBOOL 50
  Kev Matthews KALEEN 50
  Samantha Sammut Black Rock 51
  Jacqui McCann REDAN 51
  Richard Wearmouth Warrnambool 52
  Colum Rothery ALTONA 52
  Noel Maghamez WERRIBEE 53
  Rory Leavey Ringwood East 54
  Les Williams paradise beach 54
  Kim McDonough HIGHTON 55
  Anne Fiedler HEALESVILLE 55
  Katanya Callins Glenelg South 56
  Paul Kinniburgh LEOPOLD 56
  Mark Howson GILLES PLAINS 56
  Craig Lancaster DONVALE 58
  Paul Brooks Koroit 58
  Robert Wishart CHELTENHAM 59
  Stephen Baird STAWELL 60
  Dale Millard HIGHLAND PARK 61
  John Jones Durham. Lead 62
  Dale Jones WELLINGTON 63
  Peter Quick DALEY’S POINT 64
  Elisha Ezard TORQUAY 67
  Brendan Bailey Pakenham 67
  Anthony O’Connor SCOTTS CREEK 68
  Tony O’Shea Dandenong 70
  Garry Connor SUNSHINE 72
  Gaelyne Kenshole Hurstbridge 72
  Gary Blake WEST PRESTON 75
  Martin Armour NEWTOWN 79
  Mandy Emmett The Basin 79
  Ricky Dunbar WONGA PARK 79
  Elissa Ward PRESTON 80
  Doug Gittens ASPENDALE 81
  Gary Mahon Trentham 84
  Julie Hovey ALBURY 84
  Vicki Matthews KALEEN 85
  Terry Mcgarity BRAYBROOK 90
  Angela Wilson SANDRINGHAM 90
  Cherie Armour GEELONG 90
         
Stawell Family Central Park Frontmarkers’ Handicap – 400m        
  Liam Hanrahan Navigators 36
  Mark Coulter Bentleigh 36
  Jason Blood Mt Clear 36
  Josh Eschebach Redfern 36
  Andrew Wilcox LOWER TEMPLESTOWE 37
  Gareth Houley Windsor 38
  Robert Adin MALVERN 38
  Richard Brown BALMORAL 38
  Paul Hughes WANGARATTA 38
  Tim Cherry BRIGHTON EAST 38
  David Flood Lavington 38
  Robert Keenan SUNBURY 39
  Joshua Tiu Doncaster 39
  Carrick Gill-Vallance Lavington 39
  Michael Voumard ARMADALE 39
  Matthew Harvey EDITHVALE 40
  Neil Brennan BRIGHTON 40
  Brett Maurer KEILOR EAST 40
  Justin Cohen Cheltenham 40
  Jake Ireland South Warrandyte 40
  Nathan Jones Durham Lead 40
  Bayley Drummond BALLARAT 41
  David Morrissey Strathfieldsaye 41
  David Girolamo Surrey downs 41
  Tim Halpin Footscray 42
  Tim Potter WYNYARD 42
  Samuel Grouios ALTONA 42
  Rodney Mathews BUNINYONG 42
  Jake Miocic Ararat 42
  Dean Wiggins Lower Templestowe 43
  Ryan Clohessy RUTHERGLEN 43
  Arron Downes AIRPORT WEST 44
  Nickolas Berry Adelaide 44
  Hayden Petherick Somerton park 44
  Tom Noden EAGLEHAWK 45
  Andrew Curran SCARSDALE 45
  James Deane HEATHMONT 46
  TIM ROSEN BENTLEIGH EAST 47
  Salvador Jurado Sellicks Beach 48
  Alec Wiltshire BUNINYONG 49
  GLENN STEPHENS Eaglehawk 52
  Daniel Veith WONGA PARK 52
  Nick Howard Glenroy 52
  David Page ELSTERNWICK 52
  David Haigh SANDRINGHAM 53
  Calvin Gook DIGGERS REST 54
  Evan King ALFREDTON 55
  Beau Tran Kingsbury 55
  Steven Hurl CLIFTON HILL 56
  Andrew Drummond BALLARAT 57
  Martin Barrow BLACK ROCK 57
  Jacob Densley TERANG 58
  Darren Arthur Lysterfield 59
  Tara Domaschenz Newington 59
  Greg Hilson WHITE HILLS 59
  Grace O’Dwyer BALLARAT 60
  Chris Dixon PARKDALE 60
  Tom Hecimovic Altona North 60
  Allan Cook TARNEIT 60
  Brendan Liddicoat NORTH ESSENDON 60
         
Cadbury Bill McManus Backmarkers’ Handicap – 400m        
  Luke Stevens TARNEIT 0
  Will Johns SOUTH CAUFIELD 6
  Joshua Perdrisat Grovedale 6
  Murray Goodwin Burleigh Heads 8
  Liam Procaccino BALLARAT NORTH 8
  Jacob Despard LINDISFARNE 14
  Jack Newman LARGS 15
  Harrison Kerr PARK ORCHARDS 16
  Cameron Moss RINGWOOD EAST 18
  Leigh Bennett Hamilton 18
  Andrew Boudrie ALTONA 18
  Harrison Hunt wynn vale 20
  Tjimarri Sanderson-Milera Palm beach 20
  Caleb McGrath BALLARAT 20
  Tom Newman Largs 20
  Hayden Rothe Adelaide 21
  Greg Mitchell ASCOT VALE 21
  Dominic Hoskins ALBION 22
  Samuel Ellen Gisborne 22
  Matthew Beaman Aspendale 22
  Jamal Khalili Flemington 22
  Andrew Robinson Riverside 22
  Jackson Deane RINGWOOD NORTH 22
  Jack Doderico Glengarry 22
  Isaac Buratto Templestowe 22
  Tom Roberts South yarra 22
  Dion Paull Croydon 22
  Ashley Kenshole Hurstbridge 23
  Matthew Murray Alfords Point 23
  james wiseman Toorak 24
  Brady Lehmann LAVINGTON 24
  Doug Greenough Kew East 24
  Deng Bulabek Mitchell Park 24
  Stuart Aberdein Brown Hill 25
  Dylan Burrows MT MARTHA 25
  Jake Hilson WHITE HILLS 25
  Adam Gilmore Mulgrave 25
  Rory Plant Moorabbin 26
  Paul Tancredi ESSENDON 26
  CONNOR VERRALL Brighton 26
  Stefan Voorham Yarraville 26
  Geordie Hore Mordialloc 26
  Jack Anderson Glen Iris 26
  Hamish Adams CROYDON NORTH 27
  Matthew Gambetta Torquay 27
  JARROD WHITTAKER JIMBOOMBA 28
  Lachlan Taylor Taylors Lakes 28
  Tim Rooke Pascoe Vale 28
  Josh Dawkins Henley Beach South 28
  Nathan Ryan Keilor east 29
  Oliver Wurm TOORAK 29
  Ben Munks Warrandyte 30
  Ronan Berne Sunbury 30
  Cameron Yorke CROYDON NORTH 30
  Tom Paavola NARARA 30
  Shane Ezard Torquay 30
  Riley Taylor Ararat 30
  James Simpson Woodville Park 30
  Rory Nunn Wendouree 31
  Adam Burchell Wangaratta 31
  Harrison Lagastes Camberwell 32
  Nathan Crowley NEWPORT 32
  Harry Mulcahy Ballarat 32
  Callum James Caulfield North 32
  Nick Cross HIGHETT 32
  William Little GLENHUNTLY 32
  Trent Hartshorne MIDDLE PARK 33
  Mohamad Zeed CHADSTONE 33
  Jarrad Dartnall DERNANCOURT 33
  Nick Magree FERNTREE GULLY 33
  Lonain Burnett JUNORTOUN 33
  Samuel Sabbatucci Brighton East 34
  Jack Armour NEWTOWN 34
  Paddy Turner Ararat 34
  LACHLAN MILLIGAN WANTIRNA SOUTH 35
  Lawrence Coop LOWER TEMPLESTOWE 35
  Mitchell Palmer LAVINGTON 35
  MATT BURLEIGH CROYDON HILLS 35
         
Lorraine Donnan Women’s Handicap – 400m        
  Lauren Wells FLYNN 0
  Kendra Hubbard MALVERN 12
  Sophia Fighera Brighton East 17
  Jessica Payne WONGA PARK 18
  ELIZABETH RUACH NORTH MEBOURNE 18
  Stephanie Mollica PASCOE VALE SOUTH 19
  Caitlin Hawks NATHALIA 19
  Natassia Messent North Brighton 20
  Stephanie Yeung Strathmore 21
  Holly Dobbyn BALLARAT NORTH 21
  Chloe Baldwin Seacliff Park 21
  Tara Domaschenz Newington 21
  Caitlin Banner Burleigh Waters 21
  Natalie Roberts Burleigh Waters 21
  Eliza O’Donnell Melbourne 21
  Sienna Fighera Brighton East 24
  Lauren Jauncey Gorringe SANDY BAY 24
  Stella McNamara Seddon 25
  Imogen Russell Revesby heights 25
  Nicole Reynolds Warrandyte 25
  Chiara Dickins gisborne 25
  Eleni Gilden SOUTH MELBOURNE 25
  Olivia Goder ROWVILLE 25
  Joanna O’Connell Doncaster 26
  Grace O’Dwyer BALLARAT 26
  Ashleigh Hamilton GREENSBOROUGH 26
  Genevieve Brooks Vale Park 27
  Rosamond Gilden SOUTH MELBOURNE 27
  Abby Chapman ULVERSTONE 28
  Stephanie Mundy Ross Creek 28
  Celia Cosgriff Wonga Park 28
  Ella Randazzo Gymea Bay 28
  hayley waters engadine 28
  Talia Martin BALLARAT 29
  Ellie Nagle East Cannington 29
  Ali Wright Torrens Park 29
  Brigitte Seeley Sandhurst 29
  Rachael Carnegie KALEEN 30
  Jasmine Fassoulis murrumbeena 30
  Madelene Koeleman St. Albans 30
  Katie Moore KILSYTH 30
  Emma Templeton Manangatang 30
  Clare De Salis Curtin 30
  Lucy Buckley Somerton Park 30
  rachel jackson Darley 30
  Lucy Mayo Balhannah 31
  Michelle Young Croydon 31
  Cleo Anderson BUNINYONG 31
  Michelle Cockerell Margate 31
  Ella Squire Buninyong 32
  Loryn Savoia Springhill 33
  Alice Astbury Tatyoon 34
  Edwina Kidd Glenelg North 35
  Laura Downie Riverside 35
  Charlie Guillou Sedgwick 35
  Kasey Moore WANTIRNA 35
  Liv Ryan Donvale 35
  Emily Sharpe wonga park 36
  Kayla Lemm Eden Hills 36
  Stephanie Jinks Aberfeldie 37
  Ruby Buchanan NANGKITA 37
  Jody Richards Maidstone 38
  Monique Scott Ararat 38
  Nikki Bedworth Naracoorte 38
  Grainne Henry Glenelg East 38
  Kirsty Stevens TARNEIT 39
  Kimberley Geelan ACTON PARK 40
  Jennifer Osman ESSENDON 40
  Laura-Jane Hilditch Altona 40
  Anna Pasquali WANGARATTA 40
  Natasha McDowell RINGWOOD EAST 40
  Kirrily Burnett elsternwick 41
  Niamh Henry Glenelg East 41
  CARA BOUSTEAD MARIBYRNONG 41
  Kellie Symons Pasadena 41
  Meg Deane HEATHMONT 43
  Danielle Segedinski Ararat 43
  Kirsten Fantinel Camden Park 44
  Anne Fiedler HEALESVILLE 45
  Gemma Fairclough THE GAP 45
  Emma Kenshole KEW 46
  Hettie Driscoll SEMAPHORE PARK 46
  Rommi Parham Adelaide 46
  Samantha Sammut Black Rock 47
  Zoe Nicholson ARARAT 47
  Karoline Curtis Richmond 47
  Karly Tafft RUTHERGLEN 47
  Megan Mcmahon NORTH SUNSHINE 48
  Keely Shillito Brown Hill 48
  Suz Sinclair North Lambton 48
  Laura Yorke CROYDON NORTH 50
  Bethany Simpson INVERMAY 50
  Georgia Mason Bonbeach 50
  Simone Rothe WAYVILLE 50
  Alex Tzilantonis Ferntree Gully 51
  Tiana Shillito BROWN HILL 52
  Lauren McHugh Clarence Park 55
  Kaitlyn Bryce BENDIGO 55
  Jessica Farrugia BROADFORD 56
  Kim McDonough HIGHTON 57
  Justine White Wheelers Hill 60
  Jacqueline Scott ARARAT 61
  Elisha Ezard TORQUAY 62
  Kylie Williams East Brunswick 63
  Danielle McDowell DIAMOND CREEK 64
  Martine Beer ROWVILLE 68
  Caroline Coop LOWER TEMPLESTOWE 73
  Elissa Ward PRESTON 80
         
Grampians Estate WH Earle Handicap – 550m        
  Murray Goodwin Burleigh Heads 10
  Cameron Moss RINGWOOD EAST 24
  Ashley Kenshole Hurstbridge 24
  Hayden Rothe Adelaide 24
  Jack Anderson Glen Iris 25
  Casey Buchanan Nangkita 25
  Caleb McGrath BALLARAT 27
  james wiseman Toorak 27
  Jacob Reed Grovedale 28
  Dion Paull Croydon 29
  Greg Mitchell ASCOT VALE 29
  Geordie Hore Mordialloc 30
  Adam Gilmore Mulgrave 31
  Jake Hilson WHITE HILLS 31
  ASHLEY COWEN STAWELL 33
  Neil Brennan BRIGHTON 33
  Stuart Aberdein Brown Hill 34
  Dylan Burrows MT MARTHA 34
  Matthew Beaman Aspendale 36
  Gerard Kerr Glen Iris 37
  Josh Dawkins Henley Beach South 37
  Nick Cross HIGHETT 38
  Dylan Moore Formby close, wantirna 38
  Shane Ezard Torquay 38
  Michael Marantelli SOUTHBANK 39
  Lonain Burnett JUNORTOUN 39
  Matt Grant East Doncaster 39
  Cameron Yorke CROYDON NORTH 40
  William Little GLENHUNTLY 40
  Oliver Wurm TOORAK 40
  Harrison Lagastes Camberwell 40
  Trent Hartshorne MIDDLE PARK 41
  James McEniry Brighton 41
  Lawrence Coop LOWER TEMPLESTOWE 44
  Justin Cohen Cheltenham 44
  James Deane HEATHMONT 45
  Samuel Sabbatucci Brighton East 45
  Liam Hanrahan Navigators 45
  Mitchell Palmer LAVINGTON 47
  David Girolamo Surrey downs 47
  Tim Cherry BRIGHTON EAST 48
  Arron Downes AIRPORT WEST 50
  Clint Anderson MITCHAM 50
  Matthew Harvey EDITHVALE 50
  David Flood Lavington 51
  Andrew Curran SCARSDALE 51
  sam beer rowville 52
  Craig Sanford Wheelers Hill 52
  LACHLAN MILLIGAN WANTIRNA SOUTH 53
  Daniel Veith WONGA PARK 58
  David Page ELSTERNWICK 58
  Allan Cook TARNEIT 59
  Anthony Paige IVANHOE 61
  Nick Howard Glenroy 62
  Calvin Gook DIGGERS REST 65
  David Haigh SANDRINGHAM 66
  Gordon Muir Castlemaine 68
  Martin Barrow BLACK ROCK 68
  Tom Noden EAGLEHAWK 69
  Brendan Liddicoat NORTH ESSENDON 69
  Neale Gunning BRUNSWICK EAST 73
  Tom Deane Heathmont 75
  Caitlin Hawks NATHALIA 75
  Kiara Reddingius COMO 78
  Tom Hecimovic Altona North 78
  Chris Dixon PARKDALE 79
  Stephanie Mollica PASCOE VALE SOUTH 79
  Darren Arthur Lysterfield 80
  Richard Mcmahon REYNELLA 82
  Julian Harris Blackburn 82
         
Northern Grampians Shire Council Handicap – 800m        
  Christian Davis Corio 0
  Philo Saunders BELCONNEN 10
  Neil Brennan BRIGHTON 18
  Felix Lonergan Windsor 18
  Daniel Reeves BURNIE 20
  Murray Goodwin Burleigh Heads 20
  Jacob Reed Grovedale 22
  Brad Kitto GLENELG NORTH 30
  Ashley Humphrey albert park 30
  james wiseman Toorak 30
  Joel Donnar Balwyn 32
  Oscar Robinson Richmond 34
  Jack Anderson Glen Iris 34
  Cameron Yorke CROYDON NORTH 34
  Cameron Moss RINGWOOD EAST 38
  Ashley Kenshole Hurstbridge 40
  Lachlan Rayner Carnegie 40
  Matthew Wiltshire BALLARAT 40
  Nathan Crowley NEWPORT 42
  James Deane HEATHMONT 42
  Jeremy Weeks HUGHESDALE 42
  Jackson Deane RINGWOOD NORTH 44
  Matt Grant East Doncaster 46
  Fraser Heard WILLAURA 46
  Sven Richter Prahran 46
  Harrison Lagastes Camberwell 48
  Dion Paull Croydon 50
  Dylan Moore Formby close, wantirna 50
  Ky Davies Mt Martha 50
  Matthew Beaman Aspendale 50
  Tom Noden EAGLEHAWK 52
  ASHLEY COWEN STAWELL 52
  Liam Monaghan KYNETON 54
  Mark Andrews NARRE WARREN 56
  Lonain Burnett JUNORTOUN 56
  Daniel Lawlor Hawthorn 56
  Patrick Bradfield Smith woodend 56
  Ben Sims Ringwood East 60
  Tim Cherry BRIGHTON EAST 60
  Craig Sanford Wheelers Hill 60
  Charlie Brooks SPRINGFIELD 62
  Shane Ezard Torquay 62
  Ian Burrows ELWOOD 62
  David Girolamo Surrey downs 62
  Jacob Nolan Bendigo 66
  Liam Hanrahan Navigators 66
  Damien BARTON KILMORE 66
  Phil Noden JUNORTOUN 68
  Mark Beveridge WEST LAKES 68
  James McEniry Brighton 68
  Daniel Veith WONGA PARK 68
  Carl Mcmeel WARRNAMBOOL 70
  Allan Cook TARNEIT 70
  Andrew Curran SCARSDALE 70
  Richard Polkinghorne GLEN IRIS 74
  Justin Martinez Mentone 76
  Salvador Jurado Sellicks Beach 78
  Clint Anderson MITCHAM 80
  Justin Cohen Cheltenham 82
  David Page ELSTERNWICK 82
  Adam Parker BENDIGO 84
  Gordon Muir Castlemaine 92
  Richard Mcmahon REYNELLA 94
  Matthew Bateman YARRAVILLE 98
  Mark Hipworth HUGHESDALE 100
  Greg Hilson WHITE HILLS 100
  Sean Quilty Templestowe 106
  Peter O’Farrell MOONEE PONDS 110
  Chris Dixon PARKDALE 112
  Brigitte Seeley Sandhurst 114
  Wayne James VERMONT 120
  Kylie Williams East Brunswick 120
  Stefan Catalano MELTON 120
  Peter Noden EAGLEHAWK 120
         
Crowe Horwath Women’s Handicap – 800m        
  Lucy Buckley Somerton Park 28
  Stephanie Yeung Strathmore 50
  Emma Templeton Manangatang 50
  Angela Byrt MARSHALL 60
  Pippa Smith Kyneton 60
  Stephanie Mollica PASCOE VALE SOUTH 64
  Cassie Higham OAKLEIGH SOUTH 66
  Shayla Gamble Kyneton 66
  Celia Cosgriff Wonga Park 68
  Natalie Brooks Vale Park 70
  Kasey Moore WANTIRNA 70
  Lauren McHugh Clarence Park 76
  Anna Macdonald Berwick 80
  Chloe Sproule FRANKSTON 82
  Emma Kitto glenelg north 88
  Corina Kapusta SEDDON 98
  Meg Deane HEATHMONT 100
  Laura Yorke CROYDON NORTH 102
  Karoline Curtis Richmond 104
  Zoe Nicholson ARARAT 106
  Lisa Roberts RIDGEHAVEN 112
  Justine White Wheelers Hill 116
  Martine Beer ROWVILLE 118
  Kim McDonough HIGHTON 120
  Elisha Ezard TORQUAY 124
  Kylie Williams East Brunswick 126
  claire hurley Heathmont 150
  Karin Laidlaw BRIGHTON 150
         
Official Supporters Club Stawell Frontmarkers’ Handicap – 1600m        
  Glenn McMillan Shepparton 185
  Joshua Sait SHEPPARTON 185
  Charlie Brooks SPRINGFIELD 185
  Craig Harris BLACKBURN 190
  Gordon Muir Castlemaine 200
  Mark Beveridge WEST LAKES 200
  Troy Atkins Essendon 210
  Richard Wade Warrnambool 210
  Adam Parker BENDIGO 215
  Sean Quilty Templestowe 220
  Clint Anderson MITCHAM 230
  Camilla Whishaw Heidelberg 230
  Ashley Sandison Williamstown 235
  Kyle Hilson WHITEHILLS 240
  Greg Barton KILMORE 250
  Mark Hipworth HUGHESDALE 260
  Pippa Smith Kyneton 260
  Justin Martinez Mentone 265
  Peter Noden EAGLEHAWK 265
  Travis Longmuir Box Hill North 270
  Wayne James VERMONT 275
  Mark Tapping DOREEN 275
  Cassie Higham OAKLEIGH SOUTH 285
  Matthew Bateman YARRAVILLE 290
  Anna Macdonald Berwick 290
  Sarah Cant Camberwell 295
  Chris Dixon PARKDALE 300
  Gaetano Aiello HAZELWOOD PARK 310
  Les Williams paradise beach 310
  Colum Rothery ALTONA 315
  Laura Yorke CROYDON NORTH 320
  Rob Irwin Melbourne 320
  Peter O’Farrell MOONEE PONDS 320
  Brendan Norden WANGARATTA 320
  Stefan Catalano MELTON 320
  Dale Millard HIGHLAND PARK 320
  Leon Brooks MT WAVERLEY 320
  Corina Kapusta SEDDON 320
         
Stawell Gift Hall of Fame Backmarkers’ Handicap – 1600m        
  Philo Saunders BELCONNEN 15
  Nathan Hartigan alfredton 50
  Mitchell Cashion Hawthorn East 50
  Alexander Bacalja Clifton Hill 70
  Oscar Robinson Richmond 70
  Mark Thompson Tallygaroopna 90
  Brian Lyons Devonport 100
  Brad Kitto GLENELG NORTH 100
  Cillian Jansen Glen Iris 100
  Justin Murphy Ashwood 100
  Matthew Crowley Parkdale 105
  Sven Richter Prahran 110
  Jeremy Weeks HUGHESDALE 115
  Indiana Cooper Flemington 115
  Bradley White Alice Springs 120
  James Deane HEATHMONT 120
  Tom Walker Stawell 120
  Daniel Lawlor Hawthorn 120
  Joel Donnar Balwyn 125
  ASHLEY COWEN STAWELL 125
  David Spence PASCOE VALE SOUTH 130
  Josh Furman Hampton East 130
  Dylan Moore Formby close, wantirna 130
  Ben Sims Ringwood East 135
  Ian Burrows ELWOOD 135
  Mark Andrews NARRE WARREN 140
  Richard Polkinghorne GLEN IRIS 145
  Matt Grant East Doncaster 155
  Daniel Veith WONGA PARK 155
  Jacob Nolan Bendigo 155
  Matthew Beaman Aspendale 160
  Nicholas O’Connor Scotts Creek 160
  Jonathan Woodman Avondale Heights 160
  Shane Draper Ascot Vale 165
  Phil Noden JUNORTOUN 165
  samuel anderson Glen Iris 165
  Nathan Crowley NEWPORT 170
  Damien BARTON KILMORE 170
  Jackson Deane RINGWOOD NORTH 180
  Carl Mcmeel WARRNAMBOOL 180
         
Victory Restricted Handicap – 1600m        
  Jordan Walker Brown Hill 65
  Louis Commins Toorak 80
  Ben Sims Ringwood East 85
  Toby Horne Randwick 100
  Ben Munks Warrandyte 100
  Lachlan Rayner Carnegie 100
  lachlan opie echuca 125
  Ky Davies Mt Martha 125
  samuel anderson Glen Iris 135
  Nicholas O’Connor Scotts Creek 140
  Camilla Whishaw Heidelberg 140
  Josh Geelan Acton Park 150
  patrick de ruiter new gisborne 150
  Glenn McMillan Shepparton 150
  Anthony Dempster BENDIGO 160
  Damien BARTON KILMORE 160
  Liam Monaghan KYNETON 165
  Tyson Barton Kilmore 165
  Rilyn Mosbey Richmond 170
  Justin Martinez Mentone 200
  Patrick Bradfield Smith woodend 200
  Nathan Burfitt DEER PARK 210
  Brayden Maurer st albans park 220
  Richard Wade Warrnambool 235
  Anna Macdonald Berwick 250
  Morgan Hipworth Hughesdale 250
  Rob Irwin Melbourne 290
  Paul Brooks Koroit 310
  Laura Yorke CROYDON NORTH 320
  Leah Macdonald Berwick 320
  Nikki Fawcett Balnarring 200
  Celia Cosgriff Wonga Park 200
  Tony Moran SOUTH OAKLEIGH 210
  Colum Rothery ALTONA 215
  Sarah Cant Camberwell 220
  Matthew Bateman YARRAVILLE 220
  Chloe Sproule FRANKSTON 225
  Richard Mcmahon REYNELLA 235
  Les Williams paradise beach 240
  Peter O’Farrell MOONEE PONDS 240
  Dale Millard HIGHLAND PARK 250
  Corina Kapusta SEDDON 250
  Leah Macdonald Berwick 250
  Paul Brooks Koroit 255
  Rob Irwin Melbourne 260
  Leon Brooks MT WAVERLEY 275
  Martine Beer ROWVILLE 275
  Brendan Norden WANGARATTA 275
  Gaetano Aiello HAZELWOOD PARK 280
  Laura Yorke CROYDON NORTH 280
  Peter Cross Warranwood 300
  Lauren McHugh Clarence Park 320
  Sean Beer ROWVILLE 330
  Justine White Wheelers Hill 330
  Lisa Roberts RIDGEHAVEN 365
  Dennis Clark Warrandyte 370
  Gary Blake WEST PRESTON 380
  Greg Whitecross Alfredton 385
  Tony RENDINA ELTHAM 390
  Doug Gittens ASPENDALE 390
  John Walton WHEELERS HEIGHTS 400
  Robert Kenshole KEW 400
         
Past Runner’s Association Women’s and Masters’ Handicap – 1600m        
  Justin Murphy Ashwood 10
  James Deane HEATHMONT 30
  Daniel Veith WONGA PARK 65
  Shane Draper Ascot Vale 75
  Phil Noden JUNORTOUN 75
  Richard Polkinghorne GLEN IRIS 80
  Bryan Tuit Devonport 90
  Troy Atkins Essendon 110
  Gordon Muir Castlemaine 115
  Lucy Buckley Somerton Park 120
  Salvador Jurado Sellicks Beach 125
  Carl Mcmeel WARRNAMBOOL 130
  Craig Harris BLACKBURN 130
  Ashley Sandison Williamstown 135
  Mark Beveridge WEST LAKES 135
  Richard Wade Warrnambool 135
  Sean Quilty Templestowe 140
  Adam Parker BENDIGO 140
  Camilla Whishaw Heidelberg 155
  Greg Hilson WHITE HILLS 160
  Mark Hipworth HUGHESDALE 160
  Greg Barton KILMORE 160
  Emma Kraft Alice Springs 165
  Karin Laidlaw BRIGHTON 165
  Mark Tapping DOREEN 180
  Peter Noden EAGLEHAWK 190
  Anna Macdonald Berwick 195
  Kimberley Fletcher Metford 200
  Nikki Fawcett Balnarring 200
  Celia Cosgriff Wonga Park 200
  Tony Moran SOUTH OAKLEIGH 210
  Colum Rothery ALTONA 215
  Sarah Cant Camberwell 220
  Matthew Bateman YARRAVILLE 220
  Chloe Sproule FRANKSTON 225
  Richard Mcmahon REYNELLA 235
  Les Williams paradise beach 240
  Peter O’Farrell MOONEE PONDS 240
  Dale Millard HIGHLAND PARK 250
  Corina Kapusta SEDDON 250
  Leah Macdonald Berwick 250
  Paul Brooks Koroit 255
  Rob Irwin Melbourne 260
  Leon Brooks MT WAVERLEY 275
  Martine Beer ROWVILLE 275
  Brendan Norden WANGARATTA 275
  Gaetano Aiello HAZELWOOD PARK 280
  Laura Yorke CROYDON NORTH 280
  Peter Cross Warranwood 300
  Lauren McHugh Clarence Park 320
  Sean Beer ROWVILLE 330
  Justine White Wheelers Hill 330
  Lisa Roberts RIDGEHAVEN 365
  Dennis Clark Warrandyte 370
  Gary Blake WEST PRESTON 380
  Greg Whitecross Alfredton 385
  Tony RENDINA ELTHAM 390
  Doug Gittens ASPENDALE 390
  John Walton WHEELERS HEIGHTS 400
  Robert Kenshole KEW 400
         
Stawell Times News Grampians Handicap – 3200m        
  Michael Marantelli SOUTHBANK 20
  Nathan Hartigan alfredton 25
  Mark Thompson Tallygaroopna 70
  Mitchell Cashion Hawthorn East 75
  Sven Richter Prahran 90
  Oscar Robinson Richmond 120
  Matthew Crowley Parkdale 120
  Justin Murphy Ashwood 130
  Brian Lyons Devonport 130
  Alexander Bacalja Clifton Hill 130
  Jeremy Weeks HUGHESDALE 150
  Josh Furman Hampton East 160
  Louis Commins Toorak 160
  Ian Burrows ELWOOD 160
  Michael Preece STRATHFIELDSAYE 160
  Jordan Walker Brown Hill 180
  SHANE THIELE DOVER GARDENS 190
  Tom Walker Stawell 190
  David Spence PASCOE VALE SOUTH 190
  Richard Polkinghorne GLEN IRIS 200
  Matthew Beaman Aspendale 200
  Bradley White Alice Springs 210
  samuel anderson Glen Iris 230
  Nicholas O’Connor Scotts Creek 240
  Daniel Lawlor Hawthorn 240
  Charlie Brooks SPRINGFIELD 240
  Daniel Veith WONGA PARK 270
  Joshua Sait SHEPPARTON 270
  Shane Draper Ascot Vale 270
  Jacob Nolan Bendigo 285
  Josh Geelan Acton Park 300
  Tyson Barton Kilmore 300
  Matt Grant East Doncaster 300
  Bryan Tuit Devonport 310
  Jonathan Woodman Avondale Heights 320
  Phil Noden JUNORTOUN 320
  Troy Atkins Essendon 340
  Greg Barton KILMORE 340
  Craig Harris BLACKBURN 350
  Adam Parker BENDIGO 365
  Travis Longmuir Box Hill North 370
  Emma Kraft Alice Springs 400
  Mark Tapping DOREEN 410
  Sean Quilty Templestowe 410
  Matthew Bateman YARRAVILLE 420
  Camilla Whishaw Heidelberg 430
  Cassie Higham OAKLEIGH SOUTH 440
  Mark Hipworth HUGHESDALE 460
  Peter Noden EAGLEHAWK 500
  Sarah Cant Camberwell 510
  Brendan Norden WANGARATTA 600
  John Walton WHEELERS HEIGHTS 600
         
Telstra Store Ararat Womens’ Handicap – 70m        
  Melissa Breen Bruce 0
  Zoe Hobbs Auckland 1
  Olivia Eaton Surfers Paradise 1.75
  MADDIE COATES HURSTBRIDGE 1.75
  Elly Graf Yowie Bay 2
  Holly Dobbyn BALLARAT NORTH 3
  Angela Byrt MARSHALL 3
  Grace O’Dwyer BALLARAT 3.25
  Sarah Blizzard bruce 3.25
  Tara Domaschenz Newington 3.25
  Kayla Bunevicius BAYSWATER 3.5
  Tierra Exum SEABROOK 3.75
  Elizabeth Forsyth Tugun 4
  Zara Keca Hillside 4
  Caitlin Banner Burleigh Waters 4
  Merissa Colledge Mount Louisa 4
  Natalie Roberts Burleigh Waters 4
  Eliza O’Donnell Melbourne 4
  Alexandra Kanowski Mount Louisa 4.25
  Molly Farmer Brooklyn Park 4.25
  Ebony Lane Frankston 4.25
  ELIZABETH RUACH NORTH MEBOURNE 4.5
  Nathalie Avery Brooms Head 4.5
  Olivia Fien TWEED HEADS 4.5
  Keely Henderson South Morang 4.5
  Samantha O’Connell Doncaster 4.5
  Taylah Perry Wantirna 4.75
  Tamia Giardini Lilli Pilli 4.75
  Nikki Venardos Holmview 5
  Loren London Robina 5
  Katie Moore KILSYTH 5
  Mikayla Round ABERFOYLE PARK 5
  Tara Angell TERRIGAL 5
  Laura-Jane Hilditch Altona 5.25
  Bridget Powell AREEGRA 5.25
  Davina Strauss SYDNEY 5.25
  Brittanny Brymer Palm Beach 5.5
  Clare De Salis Curtin 5.5
  Lauren Edwards MODBURY NORTH 5.5
  Kelsey Williams Wangaratta 5.5
  keely sykes MIRANDA 5.5
  Laura Downie Riverside 5.5
  Kate Monks Glengowrie 5.75
  Ella Squire Buninyong 5.75
  Tori West Idalia 5.75
  Hannah Duncan Vermont 5.75
  Michelle Cockerell Margate 6
  Jemma McDowell Hoppers Crossing 6
  Breeana Walker Mt Evelyn 6
  Lily Micklethwait Bedford park 6
  Ali Wright Torrens Park 6
  Kellie Symons Pasadena 6
  Lauren Jauncey Gorringe SANDY BAY 6.25
  Kathryn O’Dwyer BALLARAT 6.25
  Emily Bertacco Box Hill North 6.25
  Virginia Stasyszyn Perth 6.25
  Karlee Bailey PAKENHAM 6.25
  Emma Rosentreter Hope Island 6.5
  Catherine Hannell Bushland Beach 6.5
  Niamh Henry Glenelg East 6.75
  Grainne Henry Glenelg East 6.75
  Kimberley Geelan ACTON PARK 6.75
  Pamela Austin WANDANA HEIGHTS 6.75
  LAUREN KEATING BUFF POINT 7
  Sylvie Bischof Kew 7
  Celia Cosgriff Wonga Park 7
  Rachel O’Brien Ringwood North 7
  Ruby Buchanan NANGKITA 7
  Emma Yates MERMAID WATERS 7.25
  Christine Gates Kaleen 7.5
  Kasey Moore WANTIRNA 7.5
  Karly Tafft RUTHERGLEN 7.75
  Natasha McDowell RINGWOOD EAST 7.75
  Stephanie Jinks Aberfeldie 7.75
  Jacqui McCann REDAN 7.75
  Edwina Kidd Glenelg North 8
  Hettie Driscoll SEMAPHORE PARK 8
  Kirrily Burnett elsternwick 8
  Demi Axford ALDGATE 8
  Angela Phillips EAST MALVERN 8.25
  Dani Pike Hurstbridge 8.25
  Jody Richards Maidstone 8.5
  Liv Ryan Donvale 8.5
  Courtney Leary RICHARDSON 8.75
  Caitlyn Nicholson Moyston 8.75
  Kirsten Fantinel Camden Park 8.75
  Hannah Duynhoven Warrnambool 8.75
  Jemma Clayton Lancefield 9
  April Potter Mt Hicks 9
  Jennifer Osman ESSENDON 9
  Tiana Shillito BROWN HILL 9.25
  Bethany Simpson INVERMAY 9.25
  Samantha Sammut Black Rock 9.25
  Kim McDonough HIGHTON 9.75
  Anne Fiedler HEALESVILLE 10
  Emily Bell Wagga Wagga 10
  Michelle Young Croydon 10.25
  Alex Tzilantonis Ferntree Gully 10.5
  Joanna Potter Mt Hicks 10.5
  Baylee O’Connor Camberwell 10.5
  Jessica Farrugia BROADFORD 10.75
  deni O’Connor Camberwell 11
  Rebecca Foster MOUNT SAINT THOMAS 11.25
  Sonya Pollard MOUNT WAVERLEY 11.75
  Charlie Guillou Sedgwick 12
  Jacqueline Scott ARARAT 12.25
  Danielle McDowell DIAMOND CREEK 12.75
  Georgia Mason Bonbeach 13
  Sarah Doran Oak Flats 13.5
  Mandy Emmett The Basin 14
  Keely Shillito Brown Hill 14
  Elouise Kerr Park Orchards 14
         
Hipworth Athletic Club Under 20 Handicap – 800m        
  Dylan Burrows MT MARTHA 0
  Casey Buchanan Nangkita 6
  Cillian Jansen Glen Iris 10
  Jake Hilson WHITE HILLS 10
  Hugh Parrott Park Orchards 20
  Dylan Moore Formby close, wantirna 20
  Ky Davies Mt Martha 30
  Geordie Hore Mordialloc 34
  Tom Noden EAGLEHAWK 44
  sam beer rowville 50
  Adam Gilmore Mulgrave 50
  LACHLAN MILLIGAN WANTIRNA SOUTH 50
  Matthew Noden Junortoun 50
  samuel anderson Glen Iris 50
  Casey Mills KOO WEE RUP 70
  Anthony Dempster BENDIGO 70
  Liam Monaghan KYNETON 74
  lachlan opie echuca 76
  Ben Munks Warrandyte 90
  Jordan Walker Brown Hill 90
  Nicholas O’Connor Scotts Creek 100
  Brayden Maurer st albans park 100
  Patrick Bradfield Smith woodend 100
  Tom Deane Heathmont 110
  Morgan Hipworth Hughesdale 110
  Emma Kitto glenelg north 120
  Julian Harris Blackburn 120
  DECLAN GOULD MOONEE PONDS 130
  Sebastian Jurado Sellicks Beach 140
  Jack Beer Rowville 140
  Meg Deane HEATHMONT 140
  Emily Sharpe wonga park 150
  Chiara Dickins gisborne 150
  Will Oglethorpe Blackburn 150
  claire hurley Heathmont 150
  Leo Pilkington Altona north 150
  rachel jackson Darley 150
         
TAC Herb Hedemann Invitation Handicap – 1600m        
  Lachlan Aspinall    
  Benjamin Buckingham    
  Mitchell Cashion    
  Joel Donnar    
  Isaac Hockey    
  Joshua Johnson    
  Michael Marantelli    
  Scott McKenzie    
  Adrian McLean    
  Michael Nitschke    
  Josh Nolan    
  Yohan Philip    
  Michael Preece    
  Sven Richter    
  Alex Rowe    
  Reilly Shaw    
  Thomas Thorpe    
  Joel Tobin-White    
  Matthew Tonge    
  Joshua Torley    
  Tom Vernon