Results 2017

SATURDAY
9:30am – Crowe Horwath Women’s Handicap – 800m HEATS
9:40am – Telstra Store Horsham Little Athletics Handicap – 800m HEATS
10:20am – Telstra Store Ararat Womens’ Handicap – 70m HEATS
11:04am/11:54am – Gift Hotel Arthur Postle Handicap – 70m HEATS
11:44am – Official Supporters Club Stawell Frontmarkers’ Handicap – 1600m FINAL
12:37pm – Australia Post Strickland Family Women’s Gift – 120m HEATS
1:41pm/2:51pm – Stawell Athletic Club Stawell Gift – 120m HEATS
2:40pm – Stawell Gift Hall of Fame Backmarkers’ Handicap – 1600m FINAL
3:51pm – Dulkeith Computer Solutions Hank Neil Masters’ Handicap – 100m HEATS
4:28pm – Crowe Horwath Women’s Handicap – 800m FINAL
4:38pm – Telstra Store Horsham Little Athletics Handicap – 800m FINAL
5:00pm – Stawell Family Central Park Frontmarkers’ Handicap – 400m HEATS
5:20pm – Cadbury Bill McManus Backmarkers’ Handicap – 400m HEATS
5:45pm – Hipworth Athletic Club Under 20 Handicap – 800m HEATS

SUNDAY
9:30am – Telstra Store Hamilton Little Athletics Boys’ Handicap – 100m HEATS
10:09am – Telstra Store Ararat Little Athletics Girls’ Handicap – 100m HEATS
10.42am – Dulkeith Computer Solutions Hank Neil Masters’ Handicap – 100m SEMI
10:53am – Lorraine Donnan Women’s Handicap – 400m HEATS
11:25am – Grampians Estate WH Earle Handicap – 550m HEATS
11:56am – Under 17 (Boys) Handicap – 100m HEATS
12:11pm – Skillinvest Under 17 (Girls) Handicap – 100m HEATS
12:33pm – Victory Restricted Handicap – 1600m FINAL
12:43pm – Nectar Farms Bill Howard Handicap – 100m HEATS
1:31pm – Dulkeith Computer Solutions Hank Neil Masters’ Handicap – 100m FINAL
1:41pm – Under 17 (Boys) Handicap – 100m FINAL
1:51pm – Skillinvest Under 17 (Girls) Handicap – 100m FINAL
2:01pm – Gift Hotel Arthur Postle Handicap – 70m SEMI
2:22pm – Sertori & Co Masters’ Handicap – 300m HEATS
3:08pm – Gift Hotel Arthur Postle Handicap – 70m FINAL
3:18pm – Nectar Farms Bill Howard Handicap – 100m SEMI
3:31pm – Telstra Store Warrnambool Little Athletics Handicap – 400m HEATS
4:17pm – Past Runner’s Association Women’s and Masters’ Handicap – 1600m FINAL
4:27pm – Grampians Estate WH Earle Handicap – 550m FINAL
4:37pm – TAC Jack Donaldson Handicap – 200m HEATS

MONDAY
10:00am – Northern Grampians Shire Council Handicap – 800m HEATS
10:25am – SportsBiz 400m Under 20 FINAL
10:35am – Telstra Store Ararat Womens’ Handicap – 70m SEMI
10:51am – TAC Jack Donaldson Handicap – 200m SEMI
11:10am – Sertori & Co Masters’ Handicap – 300m FINAL
11:20am – Telstra Store Hamilton Little Athletics Boys’ Handicap – 100m SEMI
11:26am – Telstra Store Ararat Little Athletics Girls’ Handicap – 100m SEMI
11:40am – TAC Herb Hedemann Invitation Handicap – 1600m FINAL
11:50am – Australia Post Strickland Family Women’s Gift – 120m SEMI
12:23pm – Stawell Athletic Club Stawell Gift – 120m SEMI
1:02pm – Cadbury Bill McManus Backmarkers’ Handicap – 400m FINAL
1:11pm – Lorraine Donnan Women’s Handicap – 400m FINAL
1:20pm – Telstra Store Warrnambool Little Athletics Handicap – 400m FINAL
1:30pm – Northern Grampians Shire Council Handicap – 800m FINAL
1:40pm – TAC Jack Donaldson Handicap – 200m FINAL
1:50pm – Australia Post Strickland Family Women’s Gift – 120m FINAL
2:05pm – Victorian Government Chris Perry Memorial Backmarkers Invitation Handicap – 120m FINAL
2:20pm – Stawell Athletic Club Stawell Gift – 120m FINAL
2:45pm – Stawell Times News Grampians Handicap – 3200m FINAL
2:55pm – Telstra Store Ararat Womens’ Handicap – 70m FINAL
3:05pm – Telstra Store Hamilton Little Athletics Boys’ Handicap – 100m FINAL
3:15pm – Telstra Store Ararat Little Athletics Girls’ Handicap – 100m FINAL
3:25pm – Nectar Farms Bill Howard Handicap – 100m FINAL
3:35pm – Stawell Family Central Park Frontmarkers’ Handicap – 400m FINAL
3:45pm – Hipworth Athletic Club Under 20 Handicap – 800m FINAL
3:55pm – Telstra Store Horsham Little Athletics Handicap – 1600m FINAL