Results 2016

Saturday 26th March

Crowe Horwath Women’s Handicap 800m – HEATS
Gift Hotel Arthur Postle Handicap 70m – HEATS
Official Supporters Club Stawell Frontmarkers’ Handicap 1600m – FINAL
Telstra Store Craigieburn Little Athletics Handicap 800m – HEATS
Australia Post Strickland Family Women’s Gift 120m – HEATS
Woolworths Stawell Gift 120m – HEATS
Stawell Gift Hall of Fame Backmarkers’ Handicap 1600m – FINAL
Dulkieth Computer Solutions Hank Niel Masters’ Handicap 100m – HEATS
Crowe Horwath Women’s Handicap 800m – FINAL
Telstra Store Craigieburn Little Athletics Handicap 800m – FINAL
Stawell Family Central Park Frontmarkers’ Handicap 400m – HEATS
ASICS Bill McManus Backmarkers’ Handicap 400m – HEATS

Sunday 27th March

Dulkeith Computer Solutions Hank Neil Masters’ Handicap 100m – SEMIS
Telstra Store Plenty Valley Little Athletics Boys’ Handicap 100m – HEATS
Telstra Store Ararat Little Athletics Girls’ Handicap 100m – HEATS
Newmarket Gold Lorraine Donnan Women’s Handicap 400m – HEATS
WH Earle Handicap 550m – HEATS
Boys’ (Under 17) Handicap 100m – HEATS
Skillinvest Girls’ (Under 17) Handicap 100m – HEATS
Victory Restricted Handicap 1600m – FINAL
Nectar Farms Bill Howard Handicap 100m – HEATS
Dulkeith Computer Solutions Hank Neil Masters’ Handicap 100m – FINAL
Boys’ (Under 17) Handicap 100m – FINAL
Skillinvest Girls’ (Under 17) Handicap 100m – FINAL
Gift Hotel Arthur Postle Handicap 70m – SEMIS
Masters’ Handicap 300m – HEATS
Gift Hotel Arthur Postle Handicap 70m – FINAL
Nectar Farms Bill Howard Handicap 100m – SEMIS
Telstra Store Craigieburn Little Athletics Handicap 400m – HEATS
Past Runner’s Association Women’s and Master’s Handicap 1600m – FINAL
WH Earle Handicap 550m – FINAL
Telstra Store Ararat Jack Donaldson Handicap 200m – HEATS

Monday 28th March

Northern Grampians Shire Council Handicap 800m – HEATS
Intersport SportzBiz Restricted Series – 400m FINAL
Telstra Store Ararat Jack Donaldson Handicap 200m – SEMIS
Veterans Handicap 300m – FINAL
Telstra Store Plenty Valley Little Athletics Boys’ 100m – SEMIS
Telstra Store Ararat Little Athletics Girls’ 100m – SEMIS
BIG4 Herb Hedemann Invitation Handicap 1600m – FINAL
Australia Post Strickland Family Women’s Gift – SEMIS
Woolworths Stawell Gift – SEMIS
ASICS Bill McManus Backmarkers’ Handicap 400m – FINAL
Newmarket Gold Lorraine Donnan Women’s Handicap 400m – FINAL
Telstra Store Craigieburn Little Athletics Handicap 400m – FINAL
Northern Grampians Shire Council Handicap 800m – FINAL
Australia Post Strickland Family Women’s Gift – FINAL
Cadbury Chris Perry Memorial Backmarkers’ Invitation Handicap 120m – FINAL
Woolworths Stawell Gift – FINAL
Stawell Times News Grampians Handicap 3200m – FINAL
Telstra Store Ararat Jack Donaldson Handicap 200m – FINAL
Telstra Store Plenty Valley Little Athletics Boys’ 100m – FINAL
Telstra Store Ararat Little Athletics Girls’ 100m – FINAL
Stawell Family Central Park Frontmarkers’ Handicap 400m – FINAL
Nectar Farms Bill Howard Handicap 100m – FINAL
Telstra Store Horsham Little Athletics Handicap 1600m – FINAL